Mon. Sep 16th, 2024
⚽️GREU…⚽️
Fortuna Tămădău – ACS Viitorul Ileana (Florica) 6-3 după prelungiri…
În prima etapă din Cupa României echipa noastră a jucat acasă împotriva celor din Florica.
In prima repriză am jucat haotic, echipa oaspete fiind cea care a jucat mai bine, având avantaj pe tabela de marcaj. Scor la pauză 1-2.
După pauză am strâns rândurile si am reușit egalarea repede. In ultimul minut al reprizei a doua oaspeții marchează…se părea ca vom fi scosi din competiție dar CoStea marchează cu capul, în urma unui corner excelent execuat de Dedu. Scor final 3-3. În prima repriză de prelungiri, pe fondul căderii fizice a oaspeților reușim să ne desprindem 5-3 prin golurile marcate de Dedu și CoStea. Ultimul gol al partidei este marcat de Tănase care driblează tot ce îi iese în cale, inclusiv portarul și stabilește scorul final 6-3.
De la echipa noastră au marcat: Istudor (min.12), Dedu (min.49, min.102), CoStea (min.90, min.105), Tănase (min.117)