Thu. Apr 25th, 2024

UPDATE…

Dupa victoria asteptata a celor din Belciugatele la Spantov, echipa noastra aluneca le locul 4, un loc meritat dupa jocul etalat in acest tur…

În sezonul 2023-2024, la finalul turului echipa noastră se situează (provizoriu…mai poate fi depășită de AS Belciugatele sau Unirea Spanțov) pe locul 3. Parcursul echipei a fost unul bun, cu sincope în etapa 1 și etapa 7 când am pierdut la primele două clasate (Luica și Chiselet), linia de clasament fiind următoarea: 4 victorii, 2 meciuri egale și două înfrângeri, golaveraj 20 goluri marcate și 7 goluri primite (cele mai puține goluri primite din serie), acumulând 14 puncte. La clasamentul ”acasa” echipa noastră se situează pe locul 2 cu 3 victorii, un meci egal și zero înfrângeri, golaveraj 17-3, acumulând 10 puncte. La clasamentul ”deplasare” echipa noastră se situează pe locul 6 cu o victorie, un meci egal și 2 înfrângeri, golaveraj 3-4, acumulând 4 puncte. Din analiza liniei de clasament rezultă că echipa noastră are un joc bun acasă și în deplasare iar doar micile neatenții și lipsa de efectiv au fost premisele pierderii de puncte. Clasamentul este strâns, echipele sunt de valori sensibil egale iar in play-off vor merge echipele care vor face cât mai puține greșeli și echipele care se vor mobiliza la fiecare meci. Să fiți iubiți. #FortunaTamadau #haiFortunaTamadau

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *